myp
16 آذر 1401 - 10:22

ادامه تلاش وزارت ورزش برای افزایش فدراسیون‌ها/ ۵ رشته، انجمن مستقل می‌شوند

وزارت ورزش و جوانان مسیر خود برای چابک‌سازی فدراسیون‌های ورزشی را ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، یکی از اقداماتی که در سال 1401 در ورزش کشور در دستور کار نهاد اصلی این حوزه یعنی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته، افزایش فدراسیون‌هاست. در همین راستا، روز 30 مرداد رشته آمادگی جسمانی از فدراسیون ورزش‌های همگانی جدا شد و کار خود را به عنوان یک فدراسیون مستقل آغاز کرد. همچنین روز 26 آبان فدراسیون ورزش‌های بادبانی و فدراسیون ورزش‌های ساحلی و دریایی تشکیل و سرپرستان آنها منصوب شدند.

تشکیل این سه فدراسیون جدید باعث شد تعداد فدراسیون‌های ورزشی در کشور از 51 تا 54 افزایش پیدا کند، اما ظاهراً این پایان مسیر افزایش فدراسیون‌ها نیست.

شنیده می‌شود اقداماتی انجام شده تا 5 رشته‌ای که زیر نظر فدراسیون‌های مختلف هستند، در آینده‌ای نزدیک به انجمن مستقل شده و خارج از حیطه مدیریت فدراسیون مربوط فعالیت کنند و در صورتی که بتوانند عملکرد خوبی در چند ماه پیش‌رو داشته باشند، کارهای لازم برای تبدیل آنها به فدراسیون انجام شود.

ورزش‌های هوایی، جوجیتسو، ورزش‌های الکترونیک،کوراش و پنچاک سیلات، رشته‌هایی هستند که هم اکنون زیر نظر فدراسیون‌های مختلف از جمله انجمن‌های ورزشی، ووشو و ... فعالیت می‌کنند، اما قرار است به زودی اقدامات لازم برای خروج آنها از فدراسیون و تبدیل به انجمن مستقل صورت بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 900371