myp
17 آذر 1401 - 11:47

احداث نخستین کارخانه تولید لاستیک‌های فوق سنگین ایران در کرمان آغاز شد + تصاویر

با حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت احداث نخستین پروژه تولید لاستیک‌های فوق سنگین ایران در شهر کرمان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، احداث نخستین پروژه تولید لاستیک‌های فوق سنگین ایران در شهر کرمان صبح امروز با حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و سردار محمدعلی نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان آغاز شد.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این آیین با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س)، اظهار داشت: از همه دست‌اندرکاران برای عملیاتی شدن پروژه کارخانه تولید لاستیک خودروهای فوق سنگین تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه این پروژه اشتغالزایی بالایی دارد و ظرفیت بسیار خوبی برای استان کرمان است، گفت: با اجرای این پروژه از واردات لاستیک خودروهای فوق سنگین به کشور جلوگیری می‌شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه پنج شرکت سهامدار احداث این کارخانه از شرکت‌های بزرگ اقتصادی در کشور هستند، افزود: توسعه استان در گرو سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ اقتصادی در استان است که امروز یکی از این کارها را شاهد هستیم و جای تشکر و قدردانی دارد.

به گزارش تسنیم این پروژه با همکاری بنگاه‌های بزرگ اقتصادی کشور در شهر کرمان اجرایی می‌شود و با توجه به نیاز واحدهای صنعتی به لاستیک‌های فوق سنگین جهت ماشین‌آلات معدنی، لاستیک آنها از طریق واردات تامین می‌شود.

کارخانه تولید لاستیک‌های فوق سنگین ایران، جهت تولید سالیانه 30 هزار تن انواع تایرهای فوق سنگین و معدنی رادیال در زمینی به مساحت 90 هکتار در محدوده جغرافیایی بین مناطق سعدی و رباط کرمان احداث می‌شود.

لازم به ذکر است این پروژه با سرمایه گذاری بیش از 6 هزار میلیارد تومان احداث شده و قرار است در مدت سه سال به بهره‌برداری برسد تا برای حدود 800 نفر اشتغال مستقیم و هزار و 600 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کند.

نخستین کارخانه تولید لاستیک‌های فوق سنگین ایران با پیگیری کمیسیون اقتصادی مجلس و با همکاری بنگاه‌های بزرگ اقتصادی کشور در محدوده جغرافیایی بین مناطق سعدی و رباط کرمان احداث می‌شود.

به گزارش تسنیم، پنج شرکت معدنی بزرگ کشور از جمله شرکت ملی مس، شرکت گل‌گهر، شرکت شستا، شرکت گهر زمین در احداث این کارخانه مشارکت اقتصادی و سرمایه‌گذاری دارند

استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان ,

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901578